Teslimat, Ödeme ve Güvenlik

TESLİMAT, ÖDEME VE GÜVENLİK

1. NAKLİYE VE TESLİMAT :

 1. Teslimat süresi, İstanbul içi gönderimlerde 3-4 gün; İstanbul dışı (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) gönderimlerde ise 4-5 gündür.
 2. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 3. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 4. Alışveriş sırasında oluşan Kargo Ücreti ALICI’ya aittir. 
 5. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
 6. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu vb. belgelerle teslim edilmek zorundadır.
 7. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.
 8. KKTC gönderilerinde kargo ücreti alıcıya aittir ve sipariş teslimatında ödenir.
 9. Diğer yurtdışı gönderilerinde ise alıcı ödemeli gönderi yapılamayacağından kargo ücreti sipariş tutarına ilave edilerek pazaryerieticaret.com’a sipariş anında mal bedeli ile birlikte ödenir. Yurtdışından sipariş vermek isteyen müşterilerimiz WhatsApp/telefon veya e-mail ile irtibat kurarak kargo bedelini öğrenmeli ve sipariş tutarı ile birlikte ödeme yapmalıdırlar.
 10. Teslimat adresinin her gün teslimat yapılmayan şehir merkezleri dışındaki bölgelerde bulunması halinde haftanın belirli günlerinde teslimat yapılacağından teslimat süresi 7 güne kadar uzayabilir.
 11. Teslimat yapmak için gelen dağıtım şirketi belirttiğiniz teslim adresine geldiğinde sizi bulamaz ise müşteri adına düzenlenmiş “Müşteri Ziyaret Notu” bırakır. Alıcı 3 gün içerisinde kargo şirketine telefon eder ve randevulaşılan günde kargo şirketi teslimatı yapar. Dağıtıcı firmanın adrese teslim yapamadığı bölgelerde telefon ile alıcıya ulaşılarak bilgi verilecek ve en yakın şubeden siparişin teslim alınmasını istenecektir.
 12. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.
 13. Siparişin nakliyesi standart çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilir.
 14. Resmi tatil günlerinde verilen siparişler ise, tatil bitimini izleyen ilk iş günü içinde işleme alınır.
 15. Ürünlere ait stoklar mağazamızda belirtilmektedir. Satışlarımız stoklarla sınırlıdır.
 16. Sepete atılan ürünler sepete atma ile satın alma arasında geçen süre içinde satılmış olabilir, bu durumda satın alma işlemi gerçekleştirilemez. Sepete atma ile ürün adınıza ayrılmaz, satın alma anındaki stok bilgileri geçerlidir.
 17. Sipariş verirken doldurulan teslim adresindeki yetkili kişilerden birisine sipariş teslim edilir. Dağıtım şirketi şüpheli durumlarda ürünü teslim edeceği kişinin kimlik kartını görmek isteyebilir. Bu tamamen alışverişinizin güvenliği içindir.
 18. Teslim adresinin yanlış verilmesi, onaylanan siparişin teslim alınmaması, teslim alınan ürünün kusurlu olmadığı halde iadesinin istenmesi gibi durumlarda müşteri sorumludur. Doğacak zarar ve kargo masrafları müşteriye aittir.

2. ÖDEME SEÇENEKLERİ

Pazaryerieticaret.com’dan ödeme kolaylıklarıyla alışverişlerinizi avantajlı fiyatlarla, hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

2.1. Banka Havalesi veya EFT  ile Ödeme :

2.1. Pazaryerieticaret.com’dan verdiğiniz siparişlerin ödemesini havale / EFT ile yapabilirsiniz.
2.2. Bunun için siparişinizi oluştururken havale / EFT ile ödeme adımında istediğiniz bankayı seçip siparişinizi tamamlayınız.
2.3. Siparişinizi tamamladıktan sonra müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesinden, mobil şubesinden, banka şubesinden veya ATM’sinden para transferi işlemini gerçekleştiriniz.

2.4. Havale işlemini gerçekleştirirken dikkat etmeniz gerekenler:

 • Ödeme aşamasında seçtiğiniz banka da, pazaryerieticaret.com’uin banka bilgilerini sipariş tamamladığınızda size verilecektir, ilgili hesap numarasına veya IBAN’ına para transferini gerçekleştirmelisiniz.
 • Açıklama alanına sipariş numaranızı yazmalısınız.
 • Kargo ücreti dahil tam sipariş tutarınız kadar transfer yapmalısınız.

2.5. Tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girdikten sonra havale işlemini yaptığınızda, siparişiniz 1 iş günü içerisinde onaylanır.
2.6. Bankanız, bu işlem için işlem ücreti alabilir.

2.2. Kredi Kartı ile Ödeme:

Sitemiz 256 bit SSL sertifikası ile korunmaktadır. Üye kaydı sırasında verdiğiniz kişisel bilgileriniz ve ödeme için verdiğiniz kredi kartı bilgilerinizin korunması amacıyla sağlanan güvenlik, finansal bilgilerinizin sitemiz çalışanları dahil, üçüncü şahıslarla paylaşımına hiçbir şekilde izin vermez. Sitemizde müşterilerimizin kredi kartlarından yapılan tahsilatlar PAYTR sanal pos sistemi üzerinden gerçekleşmektedir.

Paytr Ödeme Hizmetleri A.Ş., 26 Nisan 2016 itibari ile 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşudur.

2.2.1. Ödeme Güvenliği
PayTR Sanal POS ve ödeme çözümleri, sadece bir ödeme/tahsilat aracı değildir. Aynı zamanda güvenlik konusunda gelişmiş PCI DSS uyumlu teknik altyapısı ve alanında tecrübeli personeli ile PayTR hem mağazaların ödeme güvenliğini hem de mağaza müşterilerinin kart güvenliğini sağlamaktadır. Böylece PayTR kullanan mağaza (web sitesi) sahipleri güvenlik konusunda altyapı oluşturmak ya da ek personel için harcama yapmak zorunda kalmazlar.

2.2.2. Sahtecilik Önleme
Online ödemelerde sahtecilik (fraud) profesyonelce ele alınması gereken bir konudur. Sektörün alanında en köklü kuruluşu olarak sahtecilik alanında standartların çok üzerinde özel uygulamalarımız ile hak sahiplerini güvende tutuyoruz. PayTR altyapısı sahteciliğe karşı sektör bazında çok sayıda filtreler ile geliştirilmiştir. Ayrıca sahtecilik izleme personeli tarafından yapılan ödemeler kontrol edilmekte ve şüpheli durumlarda işleme onay verilmemektedir.

2.2.3. Kart Güvenliği
PayTR, SSL sertifikalı ödeme sayfası ve PCI-DSS uyumluluğu ile müşterilerinizin güvenli bir ortamda ödeme yapmaları için gerekli her türlü önlemi almıştır. Böylece PayTR, müşterilerinizin ödeme yaparken oluşabilecek endişelerini azaltmakta ve ödeme dönüşüm oranınızı artırmaktadır. 01/12/2022